Börtönmisszió

„börtönben voltam és eljöttetek hozzám” Máté Evangéliuma 25,36b
„Bizony mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak egyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg” Máté Evangéliuma 25,40b

A Bibliából vett, fenti igék is alátámasszák ennek a szolgálatnak létjogosultságát! Gyülekezetünk 1989 évtől kapcsolódott be az országos börtönmisszióba.

Először Fodor János nyugalmazott lelkipásztor kezdte a szolgálatot. Később csatlakozott hozzá több testvér gyülekezetünkből, Fodor Péter, Denke János majd Tunyogi László. Napjainkban két utóbbi testvér végzi aktívan a fogvatartottak közötti szolgálatot. Meggyőződésünk és  tapasztalatunk, hogy nagy szükség van erre a munkára, mert ez által juthat el az evangélium, mint Jó hír, Isten igéje a börtön falain belülre. Isten hívta el szolgálatra eszközeit és Ő, aki alkalmassá teszi és megáldja. Testvéreink tapasztalata, hogy mindig vannak érdeklődők Isten igéje, üzenete után akár az ige továbbadása, vagy személyes beszélgetés által. Ennek hatására történtek már megtérések, életváltozások a fogvatartottak között. Havi rendszerességgel végzik, testvéreink a szolgálatot egy vasárnap a tököli ifjúkorúak börtönében
és egy vasárnap Kozma utcai börtönben.

Postacím

Ócsai Baptista Gyülekezet

2364 Ócsa
Kiss Ernő utca 14.

 

Támogatás

Megközelíthetőség

Email

Papp Barnabás (lelkipásztor):
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Csordás Gyula (gyülekezetvezető):
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszámok

Papp Barnabás (lelkipásztor):
+36 20 886 1293

Csordás Gyula (gyülekezetvezető):
+36 30 455 0044