Gyülekezetünk szolgáló vendégei voltak szegedi testvéreink

Gyülekezetünk szolgáló vendégei voltak szegedi testvéreink

2016. október 16.-án vasárnap délután fogadtuk a Szegedi Baptista Gyülekezet szolgáló csoportját Balogh Barnabás lelkipásztoruk vezetésével.

Az istentisztelet közös énekkel és Horváth Zsolt lelkipásztor imájával kezdődött. Ez után két bizonyságtételt hallgattunk meg. Egy testvérnő igés kártyákat készített a helyi gyülekezet jelenlévői számár, mely ajándék kiosztásra került. Balogh Barnabás lelkipásztor Márk 2, 1-12 igék alapján tolmácsolta Isten üzenetét. Az ismerős történetet kérdésekkel, megállapításokkal helyezte a hallgatók szívére. „Mi tesz bénává bennünket és tehetetlenné? Az embert a bűn teszi tehetetlenné, de önerőből nem tud szabadulni. Szükség van ma is beteghordozókra, akik a Megváltóhoz segítik a bénát, mint történetünkben. Jézus tehet lelkileg és testileg is egészségessé. Krisztus tudja mi a bénaságunk oka és egyedül az Ő megbocsájtása oldhatja fel. Az igehirdetést személyes bizonyságtételek, költeménymondások követték prózában, kiegészítve az énekkar énekeivel. Gyülekezeti találkozást szeretetvendégséggel, közös beszélgetéssel zártuk.